РЕЗОЛЮЦІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО КОМІТЕТУ CISAC: «КОЛЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ ТА ЛІЦЕНЗУВАННЯ МОВНИКІВ В УКРАЇНІ»
Європейський комітет Міжнародної конфедерації товариств авторів і композиторів (CISAC), що представляє товариства авторів і композиторів усіх європейських країн, на своєму засіданні в Берліні 10 - 11 квітня 2019 року, прийняв Резолюцію: Колективне управління та ліцензування мовників в Україні, в якій «Закликає Президента, Уряд, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення сприяти об'єктивному процесу акредитації у сфері публічного виконання та трансляції музичних творів, а також кабельної ретрансляції, беручи до уваги, що світовий музичний репертуар знаходиться в управління ГО УААСП, а також вжити всіх можливих заходів відповідно до своїх повноважень для забезпечення необхідної підтримки членам CISAC в Україні, ГО УААСП та ВГО CINEMA, у їх боротьбі за дотримання авторських прав в Україні. Повністю підтримує дії та зусилля ГО УААСП та ВГО СІNЕМА щодо використання всіх можливих засобів правового захисту для забезпечення ефективного захисту інтересів як українських, так і іноземних творців та правовласників».

Повний текст Резолюції дивіться в розділі «Для авторів» - новини CISAC.

18.04.2019

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ПОЗАЧЕРГОВИХ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ ВГО «СІНЕМА» 13 ТРАВНЯ 2019 РОКУ
Шановні автори – члени ВГО «СІНЕМА»!
Повідомляємо, що 13 травня 2019 року відбудуться позачергові Загальні збори ВГО «СІНЕМА» за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 6 (Будинок кіно). Початок засідання о 18:00, реєстрація учасників з 17:00.

Позачергові збори проводяться з метою внесення змін до Стутуту ВГО «СІНЕМА» згідно вимог Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

Пропонований порядок денний:
1) Обрання голови, президії і секретаря Зборів, лічильної комісії та затвердження регламенту;
2) Затвердження змін до Статуту ВГО «СІНЕМА»;
3) Поточні питання.

Згідно Статуту «СІНЕМА» члени обласних підрозділів, а також автори, які не мають можливості бути присутніми на засіданні зборів, можуть взяти в них участь в режимі відеоконференції (по скайпу).

Дата та час проведення зборів можуть бути змінені - слідкуйте за оголошеннями на сайті vgocinema.com
Просимо підтвердити свою участь, надіславши повідомлення на електронну адресу cinema.ua.office@gmail.com

Виконавчий директор ВГО «СІНЕМА»
Володимир Гронський

11.04.2019 року

ЗАВЕРШИВ РОБОТУ НЕЗАЛЕЖНИЙ АУДИТ ДIЯЛЬНОСТI ВГО «СІНЕМА».
Висновок аудиту, разом із Звітом ВГО "СІНЕМА" за 2018 рік, надіслано до Департаменту інтелектуальної власності
Мінекономрозвитку України.
30.03.2019

ВІДБУЛИСЯ ПОЗАЧЕРГОВІ ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ ВГО «СІНЕМА»
2 лютого в Червоному залі столичного Будинку кіно відбулися позачергові Загальні збори (Конференція) ВГО «СІНЕМА».

Засідання пройшло в конструктивній атмосфері, учасниками прийнято низку кадрових та інших рішень із виключної компетенції вищого керівного органу організації – Загальних зборів та затверджено нову редакцію Статуту, відповідно до вимог нового Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і суміжних прав».

У 2017-2018 роках у засвіти відійшли 12 членів організації, пам'ять про яких присутні вшанували хвилиною мовчання.

На засіданні було представлено більше половини членів організації, яких делегували 8 із 13 обласних відокремлених підрозділів, що перевищило необхідний кворум. Всеукраїнське представництво організації забезпечили Київський , Одеський, Дніпровський, Івано-Франківський, Кропивницький, Харківський, Херсонський та Чернівецький підрозділи, за що керівництво організації склало їм щиру подяку.

Головував на засіданні Сергій Тримбач, якого відтак одностайно обрано головою Наглядової ради. До її складу також увійшли А. І. Бабік, С. М. Галетій, Ю. Т. Гармаш, Л. П. Єфіменко, О. І. Лозінський, І. С. Нестеренко, О. Б. Фіалко, О. С. Янчук.

Присутні подякували членам попереднього складу Авторської та Наглядової ради за плідну, безкорисливу роботу та відповідальне ставлення до своїх обов’язків.

Затверджено та схвалено звіт Генерального директора В. П. Гронського про діяльність ВГО «СІНЕМА» за 2018 рік (згідно нового Закону) та за попередніх чотири роки, з часу проведення останнього такого зібрання – Конференції (згідно старої редакції Статуту). Його обрано на подальший річний термін як керівника виконавчого органу організації. Основні показники діяльності ВГО «СІНЕМА» у 2018 році засвідчили позитивну динаміку розвитку організації: надходження роялті зросло майже втричі, зокрема від іноземних ОКУ більш ніж у 5 разів (більша частка цих коштів надійшла у грудні тож буде виплачена нашим авторам у лютому - березні ц. р.), виплата авторської винагороди зросла минулого року в 2.5 рази. Річний звіт та підсумки аудиторської перевірки будуть подані до Мінекономрозвитку і оприлюднені на веб-сайті «СІНЕМА» до 01 квітня, як це передбачено новим Законом.

Затверджено Кошторис витрат організації на 2019 рік, а також Загальні правила розподілу доходу від прав (зокрема з урахуванням утримання з такого доходу за управління, використання незапитаних коштів, відрахувань на культурні, соціальні та навчальні цілі).

Після обговорення внесених членами «СІНЕМА» усних та письмових пропозицій, затверджено зміни до Статуту (нову редакцію), зумовлені вимогами нового Закону. ВГО «СІНЕМА» зберігає традицію авторської організації в сфері добровільного колективного управління, а також буде претендувати на розширене та/чи обов’язкове управління правами при проходженні (згідно нового Закону) обов’язкової державної акредитації, яка має відбутися найближчим часом.

Збережено (за винятком Авторської ради) й структуру організації, з частково перейменованими керівними органами, а саме: Загальні збори – Наглядова рада – Виконавчий директор. Новий Статут «СІНЕМА» відображає вимоги закону щодо прозорості та інтенсифікації її роботи, зокрема збільшується періодичність засідань Загальних зборів (не менше 1 разу на рік) та Наглядової Ради (не менше 4 разів), на яких будуть затверджуватися річний звіт та кошторис організації, вирішуватися інші важливі питання діяльності організації та забезпечення її розвитку.
Повідомлення про проведення Загальних зборів було завчасно, згідно з вимогами закону, опубліковано на сайті ВГО «СІНЕМА» та направлено до Департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Ухвалені рішення сприятимуть подальшому успішному функціонуванню ВГО «СІНЕМА» як організації колективного управління правами авторів аудіовізуальних творів.

08.02.2019

Шановні автори – члени ВГО «СІНЕМА»!
Повідомляємо, що 02 лютого (субота) 2019 року відбудуться позачергові Загальні збори (Конференція) ВГО «СІНЕМА» за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 6 (Будинок кіно). Початок об 11:00, реєстрація - з 10:00.
Запрошуємо до участі!

Генеральний директор ВГО «СІНЕМА»
Володимир Гронський

03.01.2019