ВІТАЄМО З НОВОРІЧНИМИ ТА РІЗДВЯНИМИ СВЯТАМИ !!!
Щиро вітаємо членів ВГО «СІНЕМА», наших колег із партнерських спілок і товариств, представників установ і організацій, з якими ми маємо честь співпрацювати, з Новорічними та Різдвяними святами! Принагідно дякуємо Вам за плідну співпрацю в 2018 році. Бажаємо творчої самореалізації та щасливого Нового 2019 року!

28.12.2018

ВГО «СІНЕМА» ТА ГІЛЬДІЇ СЦЕНАРИСТІВ І РЕЖИСЕРІВ АМЕРИКИ УКЛАЛИ ДОГОВОРИ ПРО ЕКСКЛЮЗИВНЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО В УКРАЇНІ
ВГО «СІНЕМА» та Гільдія сценаристів (Writers Guild of America) і Гільдія режисерів Америки (Directors Guild of America) уклали Договори про ексклюзивне представництво прав в Україні на всі аудіовізуальні твори, створені в США, зокрема з метою збору винагороди за приватне копіювання та кабельну ретрансляцію.
Підписання Договору констатує успішне завершення циклу тривалих перемовин між ВГО «СІНЕМА» та представниками Гільдії сценаристів і Гільдії режисерів Америки. Договір чинний з 14 грудня 2018 року, безстроково на щорічній постійній основі.
Договір підписали від «СІНЕМА» – Генеральний директор Володимир Гронський,
від Гільдії сценаристів Америки – Виконавчий директор Девід Янг (David Young),
від Гільдії режисерів Америки – Виконавчий директор Рассел Голландер (Rassel Hollander).

Ми дякуємо Гільдії сценаристів і Гільдії режисерів США та їх представникам за довіру та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

20.12.2018

ДО «СІНЕМА» ПРИЄДНАЛИСЯ НОВІ АВТОРИ
ВГО «СІНЕМА» з приємністю повідомляє, що в 2018 році нашими членами стали 58 нових авторів – знаних та молодих українських кінематографістів.
Переважній більшості з них вже було виплачено авторську винагороду (роялті), отриману від українських користувачів та від наших іноземних партнерів, на основі двосторонніх договорів ВГО «СІНЕМА».
Будемо докладати максимум зусиль, щоб не розчарувати наших нових членів у виборі ОКУ та бажаємо усім нашим авторам успішної реалізації творчих проектів у 2019 році!

15.12.2018

CISAC ПРОВІВ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ПРИВАТНОГО КОПІЮВАННЯ
У Будапешті 11-12 грудня відбувся щорічний Семінар CISAC з питань приватного копіювання.
Семінар проходив у приміщенні угорського ОКУ «Artisjus», зібравши десятки учасників – представників організацій колективного управління та державних регуляторних органів з країн Центральної та Східної Європи. До участі в Семінарі було запрошено представників Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, зокрема, Директора Департаменту інтелектуальної власності МЕРТУ п. В. О. Жалдака.
Нагадуємо, що ВГО «СІНЕМА», як член CISAC, та відповідно до міжнародних договорів із більш ніж 20 закордонними організаціями колективного управління, уповноважена на розподіл та виплату авторської винагороди, серед іншого, й у сфері приватного копіювання.

14.12.2018

УЧАСТЬ «СІНЕМА» В ІІІ НАЦІОНАЛЬНИХ КОНСУЛЬТАЦІЯХ ЕКСПОРТНИХ СТРАТЕГІЙ В КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЯХ
ВГО «СІНЕМА» на запрошення бере участь у Третіх національних консультаціях експортних стратегій в креативних індустріях, зокрема в аспекті авторських прав.
Представник «СІНЕМА» в якості експерта надав свої пропозиції до Плану дій в частині розвитку авторського права та суміжних прав.
Пропозиції охоплюються такі аспекти, як адаптація (гармонізація) національного законодавства до міжнародних стандартів, вдосконалення Закону України «Про авторське право і суміжні права», імплементація та вдосконалення Закону «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».
Крім того, пропонується сприяння внесенню об’єктів прав інтелектуальної власності до міжнародних каталогів і баз даних, впровадженню електронних систем адміністрування, посилення відповідальності за порушення прав інтелектуальної власності. Очікується і вдосконалення сфери застосування прав, зокрема з початком роботи Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Зрештою, пропонується і запровадити програму популяризації знань про захист прав інтелектуальної власності через медіа для представників креативних індустрій та ширших верств населення.
Очікується, що напрацювання, обговорені в громадському секторі, будуть представлені регуляторним органам і сприятимуть реформуванню креативного сектору економіки.

29.11.2018

«СІНЕМА» ЗАВЕРШУЄ ПЕРЕМОВИНИ З ГІЛЬДІЯМИ РЕЖИСЕРІВ І СЦЕНАРИСТІВ АМЕРИКИ ПРО ПРЕДСТАВНИЦТВО В УКРАЇНІ
ВГО «СІНЕМА завершує перемовини з Гільдією режисерів Америка (DGA) та Гільдією сценаристів Америки (WGA) з метою їхнього ексклюзивного представництва в Україні в сфері колективного управління правами правовласників у царині авторського права.
Очікується, що Договір поширюватиметься на всі аудіовізуальні твори, які створено в США, зокрема для публічного демонстрування в кінотеатрах, на телебаченні та на інших носіях для цілей збору винагороди за приватне копіювання та кабельну ретрансляцію.
Завершується етап погодження текстів Договорів і найближчим часом планується їхнє підписання представниками сторін.

26.11.2018

«СІНЕМА» ТА ОКУ РЕЖИСЕРІВ АВСТРАЛІЇ ПІДПИСАЛИ ДОГОВІР ПРО ВЗАЄМНЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО
Організація колективного управління режисерів Австралії ASDACS підписала Договір про взаємне представництво з ВГО «СІНЕМА».
Створена в 1995 році, ASDACS – Australian Screen Directors Authorship Collecting Society представляє австралійських режисерів кіно, телебачення та інших аудіовізуальних творів із питань зборів та розподілу винагороди в Австралії та світі. Діяльність ASDACS (і відповідно Договору про представництво) поширюється і на територію Нової Зеландії.
Як і «СІНЕМА», ASDACS є членом CISAC (з 2008 року).
Укладення Договору утверджує інтереси членів «СІНЕМА» з розвитку міжнародної співпраці в сфері збору винагороди за кордоном.

22.11.2018

«СІНЕМА» ІНФОРМУЄ СЦЕНАРИСТІВ ПРО АВТОРСЬКУ ВИНАГОРОДУ
20 листопада 2018 року представник ВГО «СІНЕМА» на запрошення взяв участь у круглому столі з авторського права Експериментальної сценарної лабораторії «Кіно Авеню» (ініціатор – Вікторія Трофіменко).
Учасники круглого столу дізналися про особливості представництва їхніх прав з боку ВГО «СІНЕМА», зокрема в міжнародній сфері. У заході взяли участь сценаристи - члени «СІНЕМА» Костянтин Коновалов і Максим Зачепиленко.
ВГО «СІНЕМА» запрошує до співпраці й інших українських сценаристів, чиї аудіовізуальні твори екранізовано.

21.11.2018

ПІШОВ З ЖИТТЯ ОПЕРАТОР « ПРОПАЛОЇ ГРАМОТИ » ВІТАЛІЙ ЗИМОВЕЦЬ
9 листопада 2018 року пішов з життя наш друг і колега Віталій ЗИМОВЕЦЬ – кінооператор, член ВГО «СІНЕМА». Віталій Андрійович залишиться в історії українського кіно передусім, як оператор-постановник фільмів «Бумбараш» (1971), «Пропала грамота» (1972), «Марина» (1974), «Дорога на Січ» (1994), «Страченi свiтанки» (1995), «Нескорений» (2000), «Залізна сотня» (2004), «Владика Андрей» (2008) та інших.
Як написав про нього кінокритик Сергій Тримбач - «Віталій ЗИМОВЕЦЬ умів знімати кіно різних жанрів і стилів, був професіоналом найвищої проби. А найкраще і найнатхненніше виходили в нього стрічки лірико-епічного плану... Віталій ЗИМОВЕЦЬ зняв фільми, які назавжди!».
Висловлюємо щирі співчуття рідним, друзям та учням незабутнього Віталія Андрійовича.

10.11.2018

ОБІРВАЛОСЯ ЖИТТЯ БОГДАНА ЖОЛДАКА
31 жовтня 2018 року пішов з життя наш друг і колега Богдан ЖОЛДАК – письменник, сценарист і драматург, член ВГО «СІНЕМА». Як драматург і сценарист Богдан Олексійович, з-поміж багатьох інших, створив такі твори, як лібрето опери «Конотопська відьма» (1982), п'єси «Закоханий чорт» (1986), «Глина» (1993), сценарії фільмів «Запорожець за Дунаєм» (1986), «Відьма» (1990), «Козаки йдуть» (1991), «Іван та кобила» (1992), «Дорога на Січ» (1994).
Богдан ЖОЛДАК викладав сценарну майстерність у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого. Помер під час лекції.
Світла пам'ять про Богдана ЖОЛДАКА – життєлюба та дивовижно шляхетну людину, вічно житиме у наших серцях.

02.11.2018

ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ ДАВИД ЧЕРКАСЬКИЙ
30 жовтня 2018 року на 87-му році життя відійшов у вічність видатний режисер анімаційних фільмів, Народний артист України, член ВГО «СІНЕМА» Давид Янович ЧЕРКАСЬКИЙ - автор таких визнаних фільмів, як «Пригоди капітана Врунгеля» (1978), «Лікар Айболить» (1984-1985), «Острів скарбів» (1988) і багатьох інших.

«Давид ЧЕРКАСЬКИЙ перетворив наше анімаційне кіно на легке, артистичне, граційно-інтелектуальне мистецтво. А ще – він по-справжньому, як мало хто, любив кіно. І воно відповідало йому взаємністю. Вічна Вам пам'ять, дорогий Давиде Яновичу», – написав у некролозі від колег-кінематографістів кінокритик Сергій Тримбач.

31.10.2018

УЧАСТЬ «СІНЕМА» В КОМІТЕТІ CISAC – ПОГЛИБЛЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ
Представник ВГО «СІНЕМА» взяв участь у роботі Технічного комітету CISAC, що відбувся у Тбілісі 16-17 жовтня 2018 року, водночас поглибивши співпрацю з партнерськими організаціями за кордоном в інтересах членів «СІНЕМА».
Головне завдання Драматичного, літературного, аудіовізуального технічного комітету CISAC (Dramatic, Literary and Audiovisual Technical Committee) – полегшення обміну інформацією з питань адміністрування прав щодо творів у зазначених сферах. Загалом було прийнято рішення більш ніж із десяти питань порядку денного.
Керівництво CISAC подякувало ВГО «СІНЕМА» за вчасно поданий Звіт та Огляд стану аудіовізуальної сфери в Україні, який розміщено на сайті CISAC для ознайомлення.
Представник ВГО «СІНЕМА» провів переговори з присутніми представниками низки організацій колективного управління – членів CISAC з метою поглиблення співпраці та вивчення можливості підписання нових двосторонніх договорів в інтересах членів ВГО «СІНЕМА» (зокрема з представниками таких країн, як Австралія, Азербайджан, Казахстан, Литва, Польща, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія та Швейцарія).

19.10.2018

«СІНЕМА» ЗВІТУЄ У CISAC
Керівництво CISAC привітало ВГО «СІНЕМА» з затвердженням щорічного Звіту за 2017 рік про свою діяльність за професійними стандартами цієї міжнародної організації. Наш куратор у виконавчій структурі CISAC Міріам Ороско у своєму повідомленні висловилася емоційно – «Ви кращі!».
Нагадаємо, що «СІНЕМА» – єдина в Україні організація колективного управління – член CISAC в аудіовізуальній сфері.

18.09.2018

ВІТАЄМО З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОГО КІНО
ВГО «СІНЕМА» щиро вітає своїх членів, а також усіх колег-кінематографістів із Днем українського кіно. Бажаємо творчої наснаги і нових здобутків – завершених фільмів та їх виходу на екранах для глядача. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю в сфері захисту авторських прав.

08.09.2018

УЧАСТЬ ВГО «СІНЕМА» В МІЖНАРОДНОМУ СЕМІНАРІ З КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ – ЗА НОВИМ ЗАКОНОМ, ЯКИЙ ПОТРЕБУЄ ЗМІН
23-25 липня 2018 року в Києві представники ВГО «СІНЕМА» взяли участь у міжнародному «Семінарі II з колективного управління авторськими правами в Україні». Подія стала продовженням однойменного семінару 2015 року.
Організатори Семінару – Програма розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства Торгівлі США, в співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за участю провідних міжнародних експертів, представників української влади, українських експертів і правовласників, а також представників американських і міжнародних організацій з колективного управління авторськими правами.
Зокрема, в роботі Семінару взяли участь такі експерти та гості, як юрист Лінда Кінглі (Бюро з патентів і товарних знаків США (USPTO)), Мітко Чаталбашев, голова Європейського комітету CISAC (Міжнародна конфедерація товариств авторів і композиторів - CISAC/BIEM), Томорі Пал (Рада з питань колективного управління правами виконавців (SCARP)), Єва Платпере (Міжнародна федерація виробників фонограм (IFPI)), Miхалі Фічор (Альянс авторського права Центральної і Східної Європи (CEECA)) та Cаманта Холман (ірландське представництво ICLA, Міжнародна федерація організацій з прав на відтворення (IFFRO)).
Учасники провели плідну дискусію та виробили рекомендації щодо нового Закону - «відзначивши та позитивно оцінюючи той факт, що введений в дію Закон «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» враховує кращу міжнародну практику, учасники погодилися, що «законодавство України підлягає подальшому вдосконаленню». Рекомендується внести зміни до цього Закону та додаткові положення до Закону «Про авторське право та суміжні права». Зокрема, учасники Семінару дійшли висновку, що «законодавче визначення «кабельної ретрансляції» необхідно змінити, включивши до цього визначення як транскордонну ретрансляцію, так і ретрансляцію вмісту, що походить із України».

Фото: Учасники Семінару
26.07.2018

ЧИННИЙ НОВИЙ ЗАКОН ПРО КОЛЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ ПРАВАМИ
22 липня 2018 року набрав чинності Закон України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», який регламентує діяльність організацій колективного управління (ОКУ), зокрема і ВГО «СІНЕМА».
Зокрема, згідно з Законом діяльність ОКУ повинна відповідати п’яти принципам (п. 2 ст. 5 Закону):
(1) неухильне дотримання інтересів правовласників;
(2) рівність - не допускається встановлення привілеїв для окремих категорій правовласників залежно від їх виду (юридичні чи фізичні особи), громадянства, резидентства тощо;
(3) прозорість - ОКУ забезпечують вільний доступ правовласників, користувачів і громадськості до інформації про свою діяльність, визначену Законом;
(4) підзвітність – ОКУ звітують перед вітчизняними і (або) іноземними правовласниками про свою діяльність у порядку, встановленому Законом;
(5) ефективне управління – ОКУ забезпечують збирання, розподіл та виплату доходу від прав правовласникам у найбільш швидкий, ефективний і точний спосіб та лише з обґрунтованими витратами.
У зв’язку з прийняттям цього Закону ВГО «СІНЕМА», яка має позитивну репутацію у сфері колективного управління, планує вдосконалити свою діяльність відповідно до вимог Закону та в інтересах правовласників – членів ВГО «СІНЕМА».

22.07.2018

ПІШОВ У ЗАСВІТИ ІВАН ДРАЧ
19 червня 2018 року на 82-му році життя після тривалої хвороби помер видатний український поет і перекладач, кіносценарист і драматург, Герой України, член ВГО «СІНЕМА» Іван Федорович ДРАЧ.
Іван ДРАЧ залишиться в історії українського кіно, як автор сценаріїв до багатьох фільмів, зокрема «Криниця для спраглих» (1964), «Камінний хрест» (1968), «Іду до тебе» (1971), «Пропала грамота» (1972), «Мама рідна, любима» (1986), «Вінчання зі смертю» (1992), «Таємниця Чингісхана» (2002) та інших.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та друзям незабутнього Івана Федоровича.

20.06.2018

ВІДІЙШЛА У ВІЧНІСТЬ КІРА МУРАТОВА
6 червня 2018 року на 83-му році життя відійшла у вічність Кіра Муратова - всесвітньо відомий український режисер, член ВГО «СІНЕМА».
Режисера, чиї стрічки завдяки оригінальному авторському стилю ввійшли до історії кіно, відзначені та демонструвалися на провідних кінофестивалях світу, в 2017 році було запрошено до складу Американської кіноакадемії.
Висловлюємо співчуття родині та найближчим друзям і колегам незабутньої Кіри Георгіївни.

06.06.2018

УЧАСТЬ «СІНЕМА» У РОЗРОБЦІ НОВОГО ЗАКОНУ ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО
ВГО «СІНЕМА» братиме участь у законопроектній роботі з авторського права, представляючи інтереси членів «СІНЕМА» - авторів аудіовізуальних творів.
З цією метою представник «СІНЕМА» увійшов до складу робочої групи з доопрацювання проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» (реєстр. № 7539 від 01.02.2018, КМУ). Очікується, що цей законопроект фактично оновить редакцію Закону України «Про авторське право та суміжні права».

25.05.2018

СПІЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ АВТОРСЬКОЇ РАДИ ТА НАГЛЯДОВОЇ РАДИ ВГО «СІНЕМА»
17 травня 2018 року в Будинку кіно відбулося чергове спільне засідання Авторської ради та Наглядової ради ВГО «СІНЕМА».
У роботі засіданні взяли участь члени Авторської ради: Юрій Гармаш (голова), Людмила Єфіменко (заступник голови), Ігор Нестеренко (секретар), а також Сергій Тримбач, Олексій Левченко, Олег Фіалко та Тарас Ткаченко; члени Наглядової ради: Олександр Лозінський (голова) та Юрій Терещенко, а також Генеральний директор Володимир Гронський та правознавець д-р В’ячеслав Бігун, LL.M. (США), MFA (Європа), заступник Ген. директора з юридичних питань та міжнародних зв’язків.
На засіданні було затверджено план першочергових заходів щодо проходження, акредитації (переатестації) «СІНЕМА», згідно з вимогами нового Закону про ОКУ, та розглянуто поточні питання.
Зокрема, Генеральний директор В. Гронський відзначив, з-поміж іншого, значне зростання надходжень роялті від зарубіжних ОКУ, вперше – з таких країн, як Франція, Іспанія, Литва та Польща. Він також повідомив, що якщо будуть збережені тенденції перших 5 місяців - у 2018 році ВГО « СІНЕМА» може втричі збільшити надходження (роялті) від вітчизняних користувачів (до 1,5 млн грн.) та майже у чотири рази - від іноземних ОКУ (до понад 500 тис. грн.). Планується збільшити й чисельність організації за рахунок вступу відомих кінематографістів (і спадкоємців) та авторів, які активно задіяні в кіновиробництві. Зокрема, планується активно залучати до вступу молодих кінематографістів (до 40 років) в пропорції до загальної кількості членів «СІНЕМА» не менш ніж 20%.

18.05.2018

ПАРЛАМЕНТ ПРИЙНЯВ ЗАКОН ПРО КОЛЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ ПРАВАМИ
15 травня 2018 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому Закон України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», спеціальний законодавчий акт, який детально регламентує діяльність організацій колективного управління.
Остаточна редакція (текст) схваленого парламентом Закону наразі недоступна. Очікується, що після підписання Закону Головою Верховної Ради, його буде направлено на підпис Президенту.
При цьому проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав № 7539 від 01 .02.2018 року рішенням парламенту було направлено на повторне перше читання.
Ініціаторами обох законопроектів є Кабінет Міністрів України. Профільний комітет парламенту – Комітет з питань науки і освіти.

16.05.2018